Νάγκετς-Πίστονς 117-111: Με υπογραφή του Νίκολα Γιόκιτς

Οι Νάγκετς νίκησαν εντός έδρας τους Πίστονς με 117-111 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 24-21 (6η θέση στην Δυτική Περιφέρεια), ενώ η ομάδα από το Ντιτρόιτ έπεσε στο 11-35 (14η θέση στην Ανατολική Περιφέρεια).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τους Πίστονς να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (30-29). Η ομάδα από το Ντένβερ είχε το πάνω χέρι στο σκορ στο δεύτερο δωδεκάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους να πιέζουν, αλλά τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο τέλος του ημιχρόνου (60-60).

Οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 32-16, προηγήθηκαν με 20 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (92-72). Οι Πίστονς πέρασαν στην αντεπίθεση στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 35-25, με τους Νάγκετς να διατηρούν το προβάδισμα τους και να νικούν εντός έδρας με 117-111.

Από τους Νάγκετς διακρίθηκαν οι Γιόκιτς (9ρ. και οχτώ ασίστ) και Μπάρτον (6ρ. και πέντε ασίστ) με 34 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από τους Πίστονς ξεχώρισαν οι Κάνινγχαμ (5ρ. και οχτώ ασίστ), Ζοζέφ (3ρ. και έξι ασίστ), Λάιλς (5ρ. και μία ασίστ) και Στιούαρτ (3ρ. και μία ασίστ) με 18 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 29-30, 60-60, 92-72, 117-111