Κίνγκς-Γουόριορς 90-109: Πουλ και Γουίγκινς «σάρωσαν» το Σακραμέντο

Οι Γουόριορς νίκησαν εκτός έδρας τους Κίνγκς με 109-90 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 50-29 (3η θέση), ενώ η ομάδα από το Σακραμέντο έπεσε στο 29-50 (12η θέση).

Με τσίτα τα γκάζια ξεκίνησαν οι Γουόριορς στο παιχνίδι και ήταν μπροστά με 14 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (28-14). Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν παραπάνω τον  ρυθμό στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 20 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (62-42).

Οι Γουόριορς διατήρησαν το προβάδισμα τους στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν εκτός έδρας τους Κίνγκς με 109-90.

Από τους Γουόριορς διακρίθηκαν οι Γουίγκινς και Πουλ με 25 και 22 πόντους αντίστοιχα. Από τους Κίνγκς ξεχώρισαν οι Μπαρνς (10ρ. και μία ασίστ) και Τζόουνς με 18 και 17 πόντους.

Περίοδοι: 14-28, 42-62, 67-81, 90-109