Καβαλίερς-Σίξερς 108-112: Με «44αρα» του Εμπίντ

Ασταμάτητος ο Εμπίντ, οδήγησε τους Σίξερς στην εκτός έδρας νίκη επί των Καβαλίερς με 112-108 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 48-30 (4η θέση), με την ομάδα από το Κλίβελαντ να πέφτει στο 43-36 (7η θέση).

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του αγώνα, με τους Καβαλίερς να προηγούνται με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (55-49). Η ομάδα από την Φιλαδέλφεια ανέβασε ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προσπέρασε, με αποτέλεσμα να προηγηθεί με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (81-80). Οι Σίξερς συνέχισαν δυνατά στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εκτός έδρας τους Καβαλίερς με 112-108.

Από τους Σίξερς διακρίθηκαν οι Εμπίντ (17ρ. και τρεις ασίστ) και Χάρντεν (10ρ. και δέκα ασίστ) με 44 και 21 πόντους αντίστοιχα. Από τους Καβαλίερς ξεχώρισε ο Γκάρλαντ (4ρ. και τέσσερις ασίστ) με 23 πόντους, με τους Στίβενς (2 ασίστ) και Λεβέρτ (7 ασίστ) να έχουν από 18 πόντους και τρία ριμπάουντ έκαστος.

Περίοδοι: 23-21, 55-49, 80-81, 108-112