Νάγκετς-Πέλικανς 108-113: Με «30αρες» οι Γουίλιαμσον και Ίνγκραμ σταμάτησαν τον Γιόκιτς

Οι Πέλικανς νίκησαν εκτός έδρας τους Νάγκετς, με αποτέλεσμα να ανεβάσουν το ρεκόρ τους στο 18-24 και την ενδέκατη θέση, ενώ η ομάδα από το Ντένβερ έπεσε στο 25-17 και την έκτη θέση.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τους Νάγκετς να παίρνουν το προβάδισμα και να είναι μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (30-22). Οι Πέλικανς ανέτρεψαν τις καταστάσεις στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 36-21, είχαν προβάδισμα με εφτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (58-51).

Παρότι η ομάδα από την Νέα Ορλέανη προηγήθηκε με δέκα πόντους (63-53), οι Νάγκετς πέρασαν στην αντεπίθεση και με ένα επί μέρους σκορ 20-9, πέρασαν με ένα πόντο μπροστά (73-72). Οι Νάγκετς με ένα δικό τους επί μέρους σκορ 9-5, κατάφεραν να ξαναπάρουν το προβάδισμα και είναι στην πρωτοπορία με τρεις πόντους (83-80). Στην τέταρτη περίοδο οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ, με τους Πέλικανς να επικρατούν με 113-108.

Από τους Νάγκετς ξεχώρισε ο Νίκολα Γιόκιτς, που έκανε triple double (27 πόντους, έντεκα ασίστ και δέκα ριμπάουντ) και ο Μάρει με 25 πόντους,  ενώ από τους Πέλικανς διακρίθηκαν οι Ίνγκραμ και Γουίλιαμσον με 30 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 30-22, 51-58, 80-83, 108-113