Εφές-Μανίσα 78-69: Οι Μίτσιτς και Κλάιμπερν έδειξαν στους μπλε τον δρόμο για την νίκη

Η Εφές νίκησε εντός έδρας την Μανίσα με 78-69 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 17-6, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 9-14.

Η Μανίσα είχε τα ηνία του αγώνα στα πρώτα λεπτά και ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-14). Η Εφές μείωσε την διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο, αλλά οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (41-38).

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να διατηρήσουν το προβάδισμα τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, αλλά οι μπλε προηγήθηκαν με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (60-59). Η Εφές ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 18-10, κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Μανίσα με 78-69.

Από την Εφές διακρίθηκαν οι Μίτσιτς και Κλάιμπερν με 23 και 17 πόντους αντίστοιχα. Από την Μανίσα ξεχώρισαν οι Κρούζ Σαλντιβάρ, Ρόμπερσον (3ρ. και 10 ασίστ) και Ανοσίκε (17ρ. και 2 ασίστ) με 18, 14 και 11 πόντους.

Δεκάλεπτα: 14-20, 38-41, 60-59, 78-69