Τόφας-Φενέρμπαχτσε 94-89: Η ομάδα της Προύσας σόκαρε τους κίτρινους

Η Τόφας νίκησε εντός έδρας την Φενέρμπαχτσε με 94-89 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 8-14, ενώ οι "κίτρινοι" έπεσαν στο 18-4.

Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ στην αρχή του αγώνα, με την Φενέρμπαχτσε να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-23). Η Τόφας ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 24-15, προηγήθηκε με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-39).

Η ομάδα από την Προύσα κράτησε το προβάδισμα της κυρίως σε διψήφιο αριθμό πόντων και προηγήθηκε με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-57). Αν και η Φενέρμπαχτσε μείωσε στους δύο πόντους στο 36' λεπτό (86-84), η Τόφας βρήκε λύσεις, διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εντός έδρας με 94-89.

Από την Τόφας διακρίθηκαν οι Γκρέι και Έννις με 26 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από την Φενέρμπαχτσε ξεχώρισαν οι Μότλει (10ρ. και 2 ασίστ) και Έντουαρντς με 32 και 24 πόντους.

Δεκάλεπτα: 23-24, 47-39, 65-57, 94-89