Φενέρμπαχτσε-Γαλατασαράι 86-64: Σαρωτική η ομάδα του Ιτούδη

Η Φενέρμπαχτσε υπό τις οδηγίες του κόουτς Δημήτρη Ιτούδη, νίκησε εντός έδρας την Γαλατασαράι που κοουτσάρει ο προπονητής Ανδρέας Πιστιόλης, με 86-64 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 19-4, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 10-13.

Η Φενέρμπαχτσε ήταν καταιγιστική στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με 22 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-25). Οι "κίτρινοι-μπλε" κράτησαν την διαφορά σε πολύ υψηλά επίπεδα στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν την Γαλατασαράι εντός έδρας με 86-64.

Από την Φενέρμπαχτσε διακρίθηκαν οι Πιέρ και Μότλει με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ ο Νικ Καλάθης ειχε πέντε πόντους, έξι ριμπάουντ και οχτώ ασίστ σε 23:41 λεπτά. Από την Γαλατασαράι ξεχώρισαν οι Καμπάκα και ΜκΓκι με 13 και 11 πόντους.

Δεκάλεπτα: 24-13, 47-25, 63-45, 86-64