Λε Μαν-Βιλερμπάν 80-81: Οι βολές του Έλι Οκόμπο έδωσαν την νίκη στην ομάδα του Πάρκερ

Η Βιλερμπάν που κόουτσαρε ο Τι Τζέι Πάρκερ νίκησε εκτός έδρας την Λε Μαν με 81-80 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 9-6 (5η θέση), το ίδιο ρεκόρ με την έκτη Λε Μαν.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά και πήραν προβάδισμα με έντεκα πόντους (18-10, 5' λεπτό), με την Βιλερμπάν να μαζεύει την διαφορά και τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-23).  Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον πρώτο λόγο στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-45).

Οι "ασπρόμαυροι" είχαν το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους να πιέζουν και το αποτέλεσμα να είναι ισόπαλο στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-62). Η Βιλερμπάν είχε το προβάδισμα στην τέταρτη περίοδο, με την Λε Μαν να πιέζει και να προσπερνάει σε δύο περιπτώσεις. Ιδιαίτερα στο τελευταίο λεπτό, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 80-79, αλλά ο Έλι Οκόμπο της Βιλερμπάν με δύο εύστοχες βολές, έκανε το  80-81 υπέρ της ομάδας του.

Από την Βιλερμπάν διακρίθηκαν οι Οκόμπο και Τζόουνς με 13 και 12 πόντους αντίστοιχα. Από την Λε Μαν ξεχώρισαν οι Κάνινγχαμ και Κατζάμι-Κιν με 15 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 23-23, 45-49, 62-62, 80-81