Ναντέρ-Μονακό 87-83: Με Χόρτον και Μοκόκα υπέταξε τους Μονεγάσκους

Η Ναντέρ υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Μονακό με 87-83, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 7-6 (8η θέση), ενώ οι Μονεγάσκοι έπεσαν στο 10-5 (2η θέση).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Μονακό να είναι μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-18). Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον πρώτο λόγο στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την Ναντέρ να πιέζει, αλλά τους Μονεγάσκους να προηγούνται με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (39-38).

Οι "πράσινοι" πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 26-16, προηγήθηκαν με εννέα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (64-55). Η Μονακό προσπάθησε να μειώσει στα επόμενα λεπτά, με την Ναντέρ να διατηρεί το προβάδισμα της και να νικάει εντός έδρας με 87-83.

Από την Ναντέρ διακρίθηκαν οι Χόρτον (10ρ. και δύο ασίστ) και Μοκόκα με 23 και 19 πόντους αντίστοιχα. Από την Μονακό ξεχώρισαν οι Φαγιέ και Τόμας με 24 και 11 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-23, 38-39, 64-55, 87-83