Χάποελ Χολόν-Μπεσίκτας 74-68: Το «καθάρισε» στην δεύτερη περίοδο και πήρε την πρόκριση

H Χάποελ Χολόν νίκησε εντός έδρας την Μπεσίκτας με 74-68, κάνοντας το 2-1 στην σειρά των play-in του BCL και προκρίθηκε στους "16" του θεσμού.

Η Μπεσίκτας ξεκίνησε καλύτερα στην αναμέτρηση και ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (16-13). Η Χάποελ Χολόν πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 26-14, προηγήθηκε με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (39-30).

Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 16 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-52). Η Χάποελ Χολόν κράτησε την απόσταση και στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Μπεσίκτας με 74-68.

Από την Χάποελ Χολόν διακρίθηκαν οι Σμιθ και Τζόνσον με 20 και 12 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπεσίκτας ξεχώρισε ο Χόλλις-Τζέφερσον με 15 πόντους, με τους Λόσον, Μπλούιετ και Σιπάχι με έντεκα πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 13-16, 39-30, 68-52, 74-68