Μονακό-Μπουρζ 78-67: Με κομβικό τον Μάικ Τζέιμς

Η Μονακό νίκησε εντός έδρας την Μπούρζ με 78-67 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 7-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 5-2.

Η Μονακό είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-16). Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την ομάδα του Πριγκιπάτου να προηγείται με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (31-29).

Οι Μονεγάσκοι είχαν τα ηνία του αγώνα στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (52-48). Η Μονακό συνέχισε να ανεβάζει το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Μπούρζ με 78-67.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Μάικ Τζέιμς και Έλι Οκόμπο με 17 και δώδεκα πόντους αντίστοιχα. Από την Μπούρζ ξεχώρισαν οι Μάικ και Μπράουν με δώδεκα και εννέα πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-16, 31-29, 52-48, 78-67