Ρέτζιο Εμίλια-Αρμάνι 73-68: Η ομάδα του Σάκοτα υπέταξε τους Μιλανέζους

H Ρέτζιο Εμίλια νίκησε εντός έδρας την Αρμάνι Μιλάνο με 73-68 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 5-11, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 12-4.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά και η Ρέτζιο Εμίλια ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-15). Αν και η Αρμάνι προηγήθηκε στο 19' λεπτό (38-37), οι γηπεδούχοι είχαν τον πρώτο λόγο στο δεύτερο δεκάλεπτο και βρήκαν λύσεις, για αυτό και προηγήθηκαν με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (39-38).

Οι "άσπροι" ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 26-17, προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-55). Η Ρέτζιο Εμίλια διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Αρμάνι Μιλάνο με 73-68.

Από την Ρέτζιο Εμίλια διακρίθηκαν οι Ολισεβίτσιους και Σενγκλίν με 14 πόντους έκαστος. Από την Αρμάνι ξεχώρισαν οι Ντέιβις και Μέλι με 22 και 13 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 18-15, 39-38, 65-55, 73-68