Ιταλία, Αρμάνι-Τρέντο 78-65: Επιστροφή στις νίκες για τους Μιλανέζους

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε εντός έδρας την Τρέντο με 78-65 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 13-4, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 9-8.

Δυνατή αρχή για την Αρμάνι, η οποία ήταν μπροστά με 13 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (28-15). Αν και η Τρέντο μείωσε την διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο, έχοντας ένα επί μέρους σκορ 22-15, αλλά οι γηπεδούχοι κράτησαν το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-37).

Οι "ασπρόμαυροι" ανέβασαν τον ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, έχοντας ένα επί μέρους σκορ 17-13, αλλά οι Μιλανέζοι βρήκαν απαντήσεις και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (56-54). Η Αρμάνι ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 22-11, κατάφεραν να νικήσουν εντός έδρας την Τρέντο με 78-65.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Λουβαβού Καμπαρό και Τονούτ με 14 πόντους έκαστος, με τον Μήτρου Λονγκ να έχει δέκα πόντους, ένα ριμπάουντ και δύο ασίστ σε 16 λεπτά. Από την Τρέντο ξεχώρισαν οι Άτκινς και Σπανιόλο με 18 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 28-15, 43-37, 56-54, 78-65