Αρμάνι-Τόρτονα 72-60: Με double double του Μπεν Μπεντίλ

Η Αρμάνι Μιλάνο υπερασπίστηκε την έδρα της και επικράτησε εντός έδρας της Τορτόνα με 72-60, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 13-1, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 7-7.

H Τορτόνα ξεκίνησε καλύτερα στην αναμέτρηση και προηγήθηκε με 15 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-4). Άμεση απάντηση από την Αρμάνι, η οποία με ένα επί μέρους σκορ 28-12 στο δεύτερο δεκάλεπτο, προσπέρασε και πήρε προβάδισμα με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (32-31).

Οι φιλοξενούμενοι πέρασαν στην αντεπίθεση στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με την ομάδα από το Μιλάνο να διατηρεί το προβάδισμα της και να προηγείται με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (51-47). Η Αρμάνι Μιλάνο ανέβασε ρυθμούς στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 21-13, επικράτησε εντός έδρας την Τορτόνα με 72-60.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Μπεντίλ (13ρ. και τρεις ασίστ) και Χαλ (6ρ. και δύο ασίστ) με 18 κι 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Τορτόνα ξεχώρισαν οι Ράιτ και Μακούρα με 18 και 16 πόντους.

Δεκάλεπτα: 4-19, 32-31, 51-47, 72-60