Κρεμόνα-Σάσαρι 89-80: Με «28αρα» του Πέκια επέστρεψε στις νίκες

Η Κρεμόνα επικράτησε της Σάσαρι με 89-80 και επέστρεψε στις νίκες, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 4-9, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 5-8.

Η Σάσαρι ξεκίνησε καλύτερα και παρά την πίεση της Κρεμόνα, είχε το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά, με αποτέλεσμα να προηγηθεί με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (20-15).

Αλλαγή σκηνικού στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους με ένα επί μέρους σκορ 26-18 να προσπερνούν στο προβάδισμα και να προηγούνται με επτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (61-54). Η Κρεμόνα διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Σάσαρι με 89-80.

Από την Κρεμόνα διακρίθηκαν οι Πέκια (9ρ. και πέντε ασίστ) και Χάρις με 28 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Σάσαρι ξεχώρισαν οι Τζεντίλε και Τρέιερ με 15 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 15-20, 35-36, 61-54, 89-80