Άλμπα-Όλντενμπουργκ 89-81: Συνεχίζουν νικηφόρα οι κίτρινοι

Η Άλμπα Βερολίνου νίκησε εντός έδρας την Όλντενμπουργκ με 89-81 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 17-1, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 12-7.

Πολύ υψηλά κινήθηκε το σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο (32-22), με την Άλμπα να έχει τον πρώτο λόγο και ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (32-22). Οι γηπεδούχοι διατήρησαν την διαφορά τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (53-42).

Οι Βερολινέζοι κράτησαν το προβάδισμα τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (74-63). Αν και η Όλντενμπουργκ ήταν ανταγωνιστική στην τέταρτη περίοδο, η Άλμπα Βερολίνου διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εντός έδρας με 89-81.

Από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκαν οι Σμιθ και Ολίντε με 19 και δώδεκα πόντους αντίστοιχα. Από την Όλντενμπουργκ ξεχώρισαν οι Ράσελ και Λέισνερ με 30 και 19 πόντους.

Δεκάλεπτα: 32-22, 53-42, 74-63, 89-81