Παρτιζάν-Μόρναρ Μπαρ 92-74: Στο ρελαντί επικράτησαν οι ασπρόμαυροι

Η Παρτιζάν νίκησε εντός έδρας την Μόρναρ Μπαρ με 92-74 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 15-2, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στον 5-11.

Πιο δυνατή αρχή για την Μόρναρ Μπαρ, αλλά η Παρτιζάν ήταν μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (28-26). Αλλαγές στο προβάδισμα και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να έχουν τα σερί τους και ήταν ισοπαλία στο τέλος του ημιχρόνου (41-41).

Οι "ασπρόμαυροι" ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 30-21, προηγήθηκαν με εννέα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (71-62). Η Παρτιζάν έκανε ένα επί μέρους σκορ 21-12 στην τέταρτη περίοδο και κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Μόρναρ Μπαρ με 92-74.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Παπαπέτρου (2 ασίστ) και Σμαιλάγκιτς (7ρ. και τρεις ασίστ) με 19 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Μόρναρ Μπαρ ξεχώρισαν οι Γκλας και Τζόουνς με 20 και 15 πόντους.

Δεκάλεπτα: 28-26, 41-41, 71-62, 92-74