Μπόρατς-Ερ. Αστέρας 87-93: Διπλό για την ομάδα του Ιβάνοβιτς παρά την 23αρα του Σεγκού

Ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε εκτός έδρας την Μπόρατς με 93-87 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 3-0, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 2-1.

Ο Ερυθρός Αστέρας είχε το πάνω χέρι στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-20). Η ομάδα του κόουτς Ιβάνοβιτς ανέβασε ταχύτητα στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-35).

Η ομάδα του Βελιγραδίου είχε τον έλεγχο του αγώνα στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-55). Παρά το υψηλό σκορ στην τέταρτη περίοδο (32-28), ο Ερυθρός Αστέρας διατήρησε το προβάδισμα του και νίκησε εκτός έδρας την Μπόρατς με 93-87.

Από τον Ερυθρό Αστέρα διακρίθηκαν οι Νειπίερ και Γκιεντράιτις με 18 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπόρατς ξεχώρισε ο πρώην παίκτης του Ψυχικού, Σεγκού με 23 πόντους, ενώ οι Μπίρτς και Φράνκλιν είχαν από 18 και έντεκα πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 20-24, 35-43, 55-65, 87-93