Κρκα-Παρτιζάν 56-96: Καταιγιστική η ομάδα του κόουτς Ομπράντοβιτς

Η Παρτιζάν ήταν σαρωτική και νίκησε εκτός έδρας την Κρκα Νόβο Μέστο με 96-56 και ανέβηκε στο 2-0, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 1-1.

Η Παρτιζάν είχε το προβάδισμα στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (16-11). Οι "ασπρόμαυροι" ανέβασαν ρυθμό και με ένα επί μέρους σκορ 29-11, προηγήθηκαν με 23 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-22).

Η ομάδα του κόουτς Ομπράντοβιτς διατήρησε την διαφορά της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με 26 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-42). Η Παρτιζάν είχε ένα επί μέρους σκορ 28-14 στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Κρκα Νόβο Μέστο με 96-56.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Αβράμοβιτς και Κοπρίβιτσα με 15 και 12 πόντους αντίστοιχα. Από την Κρκα Νόβο Μέστο ξεχώρισαν οι Τσερκβένικ και Χάμιλτον, οι οποίοι είχαν από 16 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 11-16, 22-45, 42-68, 56-96