Στουντέντσκι-Παρτιζάν 79-81: Γλίτωσαν τον αποκλεισμό οι ασπρόμαυροι

Η Παρτιζάν νίκησε εκτός έδρας την Στουντέντσκι Σένταρ με 81-79 εκτός έδρας και έκανε το 1-1 στην σειρά των προημιτελικών της Αδριατικής λίγκας.

Η Στουντέντσκι Σεντάρ είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-19). Οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την διαφορά να παραμένει σε χαμηλά επίπεδα, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο τέλος του ημιχρόνου (40-40).

Η ομάδα από το Μαυροβούνιο είχε το momentum του αγώνα στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με τρεις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (63-60). Η Παρτιζάν βρήκε απαντήσεις στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 21-16, κατάφερε να νικήσει εκτός έδρας την Στουντέντσκι Σεντάρ με 81-79, κάνοντας το 1-1 στην σειρά των προημιτελικών της Αδριατικής λίγκας.

Από την Παρτιζάν διακρίθηκαν οι Έξουμ και Νάναλι με 24 και 23 πόντους αντίστοιχα. Από την Στουντέντσκι Σεντάρ ξεχώρισαν οι Μαγκί και Ίβισιτς με 15 και 12 πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-19, 40-40, 63-60, 79-81