Αρμάνι-Παρτιζάν 76-62: Έκτη σερί νίκη για τους Μιλανέζους

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε εντός έδρας την Παρτιζάν με 76-62 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 12-15, ενώ οι "ασπρόμαυροι" έπεσαν στο 15-13,

Η Παρτιζάν είχε ξεκινήσει καλύτερα στην αναμέτρηση και ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-13). Η Αρμάνι Μιλάνο ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 17-10, προηγήθηκε με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (30-29).

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με τρεις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (49-46). Η Αρμάνι ήταν καταιγιστική στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 27-16, κατάφερε να νικήσει την Παρτιζάν εντός έδρας με 76-62.

Από την Αρμάνι διακρίθηκαν οι Μπάρον και Ντέιβις με 14 πόντους έκαστος. Από την Παρτιζάν ξεχώρισαν οι Πάντερ και Λεσόρ με 15 και έντεκα πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 13-19, 30-29, 49-46, 76-62