Άλμπα-Μονακό 84-102: Διπλό για το Πριγκιπάτο με 22αρα του Μοτεγιούνας

Η Μονακό νίκησε εκτός έδρας την Άλμπα Βερολίνου με 102-84 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 14-8, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 6-16.

Πιο δυνατά άρχισε η Άλμπα Βερολίνου και ήταν μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-22). Η Μονακό έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 29-12, προηγήθηκε με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (51-36).

Η ομάδα από το Πριγκιπάτο προστάτεψε την διαφορά που έχτισε στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με 73-54. Αν και το σκορ στην τέταρτη περίοδο ήταν σε υψηλά επίπεδα (30-29), η Μονακό διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εκτός έδρας με 102-84.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Μοτεγιούνας και Τζέιμς με 22 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Άλμπα Βερολίνου ξεχώρισαν οι Βέτζελ και Προτσίντα με 17 και 16 πόντους.

Δεκάλεπτα: 24-22, 36-51, 54-73, 84-102