Ρεάλ-Ούνικς 85-68: Προσγείωσαν τους Ρώσους οι μερένγχες

Η Ρεάλ Μαδρίτης υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Ούνικς Καζάν με 85-68, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 17-3 (1η θέση), ενώ οι "πράσινοι" έπεσαν στο 12-8 (6η θέση).

Η Ρεάλ Μαδρίτης ξεκίνησε δυνατά στα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-14). Η Βασίλισσα ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο δεκάλεπτο με ένα επί μέρους σκορ 26-17 και προηγήθηκε με 16 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-31).

Οι μερένγχες πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 27-14, προηγήθηκαν με 29 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (74-45). Αν και η Ούνικς Καζάν μείωσε την διαφορά στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 23-11, η Ρεάλ Μαδρίτης διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εντός έδρας με 85-68.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκαν οι Ταβάρες (11ρ.) και Γιαμπουσελέ με 14 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Ούνικς Καζάν ξεχώρισαν οι Λ. Μπράουν και Τζεκίρι με 13 και 11 πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-14, 47-31, 74-45, 85-68

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή. Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.