Βιλερμπάν - Άλμπα Β. 63-88: Πρώτη εκτός έδρας νίκη για την ομάδα του Γκονζάλεθ

Η Άλμπα επικράτησε στην Γαλλία της Βιλερμπάν με 88-63 και πέτυχε την πρώτη της φετινή νίκη μακριά από την έδρα της.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στην πρώτη περίοδο με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και το σκορ να είναι στο τέλος της περιόδου 20-19.Στην δεύτερη περίοδο η Άλμπα βρήκε καλύτερο ρυθμό και προηγήθηκε αρκετές φορές με 6 πόντους (35-41) με τον Λοβέρν να κάνει το 37-41 του πρώτου ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στους φιλοξενούμενους οι οποίοι προηγήθηκαν με 60-45 με καλάθι του Σπανιόλο,με τον Τζάκσον να μειώνει με τρίποντο σε 50-62 που ήταν και το σκορ του τρίτου δεκαλέπτου. Στην τελευταία περίοδο οι Γάλλοι δεν είχαν σχεδόν καμία επιθετική λύση,η Άλμπα συνέχιζε να προηγείται με μεγάλες διαφορές και έτσι επικράτησε πολύ εύκολα με 88-63.

Για τους γηπεδούχους ο Λι και ο Καχούντι είχαν από 12 πόντους. Για τους νικητές Στέρλινγκ Μπράουν και Γιάννι Γουέτσελ είχαν από 13.

Τα δεκάλεπτα:20-19,37-41,50-62,88-63