Παρτίζαν-Μακάμπι 88-79 : Μυθικοί Σέρβοι το γύρισαν από το -24

Με ένα δαιμονιστικό β' μέρος η ομάδα του Ζοτς κατάφερε να ανατρέψει τους 24 πόντους που βρισκόταν πίσω (13-37) και να πανηγυρίσει μια σπουδαία ανατροπ΄η με σκορ έναντι της Μακάμπι. Η Παρτίζαν μετά από αυτήν την νίκη βρίσκεται στο 11-10 της βαθμολογίας, ενώ η Μακάμπι έπεσε στο 12-9

Με ένα εμφατικό 16-0 ξεκίνησε τον αγώνα η Μακάμπι στα πρώτα 5 λεπτά του αγώνα πιάνοντας στον "ύπνο" την άμυνα της ομάδας του Ζοτς, η οποία δεν μπορούσε να αντιδράσει , με αποτέλεσμα να κλείσει την περιόδο βρισκόντας πίσω στο σκορ με 18 πόντους (11-29). Στο δεύτερο δεκάλεπτο , και ενώ η διαφορά ήταν πάνω των 20 (20-42) , ένα επιθετικό ξέσπασμα των γηπεδούχων 11-2 μείωσε την διαφορά στους 13 (31-44) , με την Μακάμπι να την κρατάει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου (36-52).

Στο δεύτερο μέρος , ένα επιθετικό ντεμαράζ των γηπεδούχων 20-4 κυρίως με τον Καμπόκλο και τον Νάναλι είχε ως αποτέλεσμα η Παρτίζαν να ισοφαρίσει το ματς σε 60-60 , με τα δεδομένα του παιχνιδιού να αλλάζουν στο τελευταίο δεκάλεπτο. Στο τελευταίο δεκάλεπτο , ένα 8-2 των Σέρβων από τις τρίποντες βόμβες του Σμαίλακιτς και του Γιάραμαζ τους έδωσαν μαξιλαράκι ασφαλείας (75-69) με την ομάδα του Ζοτς να το κρατάει μέχρι το τέλος του παιχνιδιού και να πανηγυρίζει μια σπουδαία αντροπή με σκορ

Για τους γηπεδούχους αυτός που ηγήθηκε της προσπάθειας ήταν ο Ντοζίερ με 23 πόντους και 7 ριμπάουντ και ακολούθησε ο Νάναλι με 20 πόντους και 9 ριμπάουντ , ενώ από τους φιλοξενούμενους ο Μπόλντγουιν είχε 19 πόντους.

Τα δεκάλεπτα:11-29,36-52,67-67,88-79