Γκιλμπόα Γκαλίλ-Μπερόε 88-53: Στο ρελαντί νίκη για τους γηπεδούχους

Η Γκιλμπόα Γκαλίλ νίκησε άνετα την Μπερόε με 88-53, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 1-0 και την δεύτερη θέση, ενώ η Βουλγαρική ομάδα έπεσε στο 1-1 αλλά παρέμεινε στην πρώτη θέση.

Η Μπερόε ξεκίνησε πιο δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκε με εφτά πόντους (11-4), αλλά η Γκιλμπόα Γκαλίλ ανέτρεψε τις καταστάσεις, με ένα επί μέρους σκορ 14-4  και κατάφερε να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-16). Στην δεύτερη και τρίτη περίοδο, οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στον αγωνιστικό χώρο, αφού με ένα επί μέρους σκορ 45-15, κατάφεραν να έχουν προβάδισμα με 32 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (63-31). Παρότι η Μπερόε μείωσε στην τέταρτη περίοδο, η Γκιλμπόα Γκαλίλ διαχειρίστηκε αποτελεσματικά την κατάσταση και νίκησε με 88-53.

Από την Γκιλμπόα Γκαλίλ ξεχώρισαν οι Σρουρ και Χανότσι με 16 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μπερόε διακρίθηκαν οι Ρόουζ και Ρέινς με 15 και 13 πόντους.

Δεκαλέπτα: 18-16, 39-24, 63-31, 88-53