Γκιλμπόα Γκαλίλ-ΤΦΤ 94-68: Μια ανάσα μακριά από το Final 4 οι γηπεδούχοι

Η Γκιλμπόα Γκαλίλ νίκησε άνετα την ΤΦΤ με 94-68 και έκανε το 2-0, που την φέρνει ένα βήμα πιο κοντά στο Final 4, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 0-2 και την τρίτη θέση.

Η Γκιλμπόα Γκαλίλ ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, κατάφερε να είναι μπροστά με 17 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (31-14). Οι γηπεδούχοι διατήρησαν την διαφορά σε διψήφια επίπεδα στο δεύτερο δεκάλεπτο, με αποτέλεσμα να έχουν προβάδισμα με 18 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (50-32).

Στο δεύτερο μέρος, η Γκιλμπόα Γκαλίλ διαχειρίστηκε την κατάσταση και νίκησε την ΤΦΤ με 94-68.

Από την Γκιλμπόα Γκαλίλ ξεχώρισαν οι Χανότσι και Γκέρσον με 17 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την ΤΦΤ διακρίθηκε ο Άντερσον με 19 πόντους και οι Μπέιλι και Χόρτον σκόραραν από εννιά πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 31-14, 50-32, 72- 51, 94-68