Ακαντέμικ Μπούλτεξ-Κουμάνοβο 96-68: Οι Βούλγαροι πήραν την πρόκριση στο Final 4

Η Ακαντέμικ Μπούλτεξ νίκησε άνετα την ομάδα από το Κουμάνοβο με 96-68, με αποτέλεσμα η Βουλγαρική ομάδα να πάρει την πρόκριση για το Final 4.

Η Ακαντέμικ Μπούλτεξ πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, κατάφερε να ξεφύγει με 15 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-12). Οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν αποτελεσματικά το προβάδισμα και ήταν μπορστά με 18 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-28).

Η Ακαντέμικ συνέχιζε να ανεβάζει την διαφορά, με ένα ακόμη επί μέρους σκορ 29-17 στην τρίτη περίοδο, με αποτέλεσμα να έχει προβάδισμα με 30 πόντους (75-45). Οι γηπεδούχοι κράτησαν την διαφορά στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν την ομάδα από το Κουμάνοβο με 96-68.

Από την Ακαντέμικ Μπούλτεξ ξεχώρισαν οι Μίνκοφ και Νικόλοφ με 19 και 18 πόντους αντίστοιχα, ενώ από το Κουμάνοβο διακρίθηκαν οι Τζέκιτς, Αντρέγιεβιτς και Μαρκόφσκι με 11 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 27-12, 46-28, 75-45, 96-68