ΝΒΑ, Χόρνετς-Χιτ 122-117: Με κομβικούς Ροζίερ και Γουάσινγκτον

Οι Χόρνετς νίκησαν εντός έδρας τους Χιτ με 122-117 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 15-36, ενώ η ομάδα από το Μαιάμι έπεσε στο 28-23.

Οι δύο ομάδες είχαν τα σερί τους στα πρώτα λεπτά, με τους Χιτ να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (28-26). Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την ομάδα από το Μαιάμι να κάνει σερί στα τελευταία λεπτά και για αυτό προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (62-58).

Η ομάδα από την Σάρλοτ πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 33-24, προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (91-86). Παρά την πίεση των Χιτ στην τέταρτη περίοδο, οι Χόρνετς βρήκαν απαντήσεις και ήταν πιο αποτελεσματικοί, για αυτό και νίκησαν εντός έδρας με 122-117.

Από τους Χόρνετς διακρίθηκαν οι Ροζίερ και Γουάσινγκτον με 31 και 27 πόντους αντίστοιχα. Από τους Χιτ ξεχώρισαν οι Μπάτλερ και Χίρο με 28 και 24 πόντους.

Περίοδοι:  26-28, 58-62, 91-86, 122-117