Πέισερς-Κλίπερς 131-130: 45αρα από τον Τζορτζ αλλά τον πλήγωσε η πρώην ομάδα του

Οι Πέισερς νίκησαν εντός έδρας τους Κλίπερς με 131-130 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 20-17, ενώ η ομάδα από το Λος Άντζελες έπεσε στο 21-17.

Δυνατό ξεκίνημα για τους Πέισερς, οι ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (32-22). Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (62-55).

Αν και οι "κίτρινοι" είχαν το πρώτο λόγο στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι κάλυψαν την διαφορά και οι δύο ομάδες ήταν ισοπαλία στο τέλος της τρίτης περιόδου (93-93). Το ματς έγινε ντέρμπι στην τέταρτη περίοδο, με πολλές εναλλαγές στο σκορ και οι Πέισερς κατάφεραν εντός έδρας να νικήσουν τους Κλίπερς με 131-130.

Από τους Πέισερς διακρίθηκαν οι Τέρνερ (3ρ. και τρεις ασίστ) και Χαλιμπάρτον (7ρ. και δέκα ασίστ) με 34 και 24 πόντους αντίστοιχα. Από τους Κλίπερς ξεχώρισαν οι Τζορτζ (9ρ. και τέσσερις ασίστ) και Λέοναρντ (5ρ. και επτά ασίστ) με 45 και 24 πόντους.

Περίοδοι: 32-22, 62-55, 93-93, 131-130