Σπανού: «Πρέπει να είμαστε έτοιμες πνευματικά για τη συνέχεια»

Η 28χρονη διεθνής πάουερ φόργουορντ, Άρτεμίς Σπανού μίλησε μετά την ήττα της γαλανόλευκης από το Μαυροβούνιο με 70-55, υπογραμμίζοντας ότι οι λεπτομέρειες έκαναν τη μεγάλη διαφορά αλλά και πώς πρέπει οι παίκτριες της επίσημης αγαπημένης να ξεκουραστούν και να είναι ετοιμες πνευματικά για τη συνέχεια, αφού κάθε λάθος σήμερα το πληρώσαν, γιατί το Μαυροβούνιο είχε  παίκτριες με εμπειρία.

Η Άρτεμις Σπανού δήλωσε ότι: “Σίγουρα είναι μια σκληρή ήττα. Παίρνουμε ως ομάδα δύναμη από την άμυνα, αλλά είχαμε στιγμές που δεν αποδώσαμε καλά στο κομμάτι αυτό. Πήραμε και κάποια ρίσκα, αλλά έβαλαν τα σουτ, κάτι που συμβαίνει. Αντιμετωπίσαμε παίκτριες που αγωνίζονται στην Ευρωλίγκα και έχουν την εμπειρία. Η ενέργειά μας ήταν καλή, αλλά στο τέλος δεν βάλαμε τα σουτ όταν έπρεπε. Οι αντίπαλοί μας τα έβαλαν, πήραν και τα ριμπάουντ και τελικά αυτές οι λεπτομέρειες έκαναν τη μεγάλη διαφορά για εμάς. Πρέπει να είμαστε ετοιμες πνευματικά για τη συνέχεια, να ξεκουραστούμε όσο γίνεται στο σύντομο χρονικό διάστημα που έχουμε και πρέπει να βγάλουμε και αύριο μεγάλη ενέργεια στο παρκέ. Κάθε λάθος σήμερα το πληρώσαμε, γιατί έχουν παίκτριες με εμπειρία.