Το βίντεο που αποδεικνύει το λάθος των διαιτητών κατά της Δάφνης στο ματς με τον Ίκαρο

Στην παράταση κρίθηκε η εξ αναβολής αναμέτρηση της 18ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής, με τον Ίκαρο Καλλιθέας να επικρατεί της Δάφνης με 85-79, με τους ιθύνοντες των φιλοξενούμενων, όμως, να προχωρούν σε ένσταση, φωνάζοντας για την φάση στο φινάλε της κανονικής περιόδου, που έστειλε το παιχνίδι στο έξτρα πεντάλεπτο.

Συγκεκριμένα, 1,5 δευτερόλεπτο πριν το φινάλε του αγώνα, με το σκορ στο 71-73 για την Δάφνη, οι γηπεδούχοι ισοφαρίζουν με φόλοου μετά από βολή του Παπαδιονυσίου, με τους διαιτητές, όμως, να υποπίπτουν σε ξεκάθαρη παράβαση.

Και αυτό γιατί όπως φαίνεται στο βίντεο που είδε το φως της δημοσιότητας, μετά την εκτέλεση της βολής του παίκτη του Ικάρου, η μπάλα είναι μέσα στο καλάθι, άρα θα έπρεπε να μετρήσει ως ένας πόντος και όχι δύο, όπως αποφάσισαν οι διαιτητές, με αποτέλεσμα ο Ίκαρος να ισοφαρίσει σε 73-73, στέλνοντας το ματς στην παράταση.