Αβενίντα-Τσάντι Λα Σε 75-39: Πρόκριση στον τελικό του Ισπανικού πρωταθλήματος για την Αβενίντα

Η Περφουμερίας Αβενίντα, στην οποία αγωνίζεται η Μαριέλλα Φασούλα, νίκησε εντός έδρας την Τσάντι Λα Σε με 75-39, κάνοντας το 2-0 στην σειρά των τελικών, με αποτέλεσμα να πάρει το εισιτήριο για τον τελικό του πρωταθλήματος Ισπανίας, εκεί που θα αντιμετωπίσει την Βαλένθια.

Η Αβενίντα ήταν σαρωτική από τα πρώτα λεπτά και προηγήθηκε με 28 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-14). Η ομάδα στην οποία αγωνίζεται η Μαριέλλα Φασούλα διατήρησε το προβάδισμα της στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε εντός έδρας την Τσάντι Λα Σε με 75-39, κάνοντας το 2-0 στην σειρά των τελικών και εξασφαλίζοντας το εισιτήριο για τους τελικούς του Ισπανικού πρωταθλήματος.

Δεκάλεπτα: 21-7, 42-14, 57-25, 75-39