Με πλουραλισμό στο σκοράρισμα οι Σαν έκαναν το 3/3

Μετά τις παίκτριες της Λίμπερτι και εκείνες από την ομάδα του Κονέκτικατ έκαναν το 3/3 στην Ανατολική Περιφέρεια, επικρατώντας εντός έδρας των Φίβερ με 88-67, ενώ οι Σκάι πήραν το "διπλό" στην έδρα των Ντιμ με 85-77.

Αναλυτικά:

Κονέκτικατ Σαν-Ιντιάνα Φίβερ: 88-67

Οι δύο ομάδες ήταν ανταγωνιστικές καθ' όλη την διάρκεια του αγώνα, με την Σαν να ξεφεύγει με ένα επί μέρους σκορ 24-13 στο δεύτερο δεκάλεπτο, έχοντας 17 πόντους διαφορά στο τέλος του ημιχρόνου (50-33).

Από τις Σαν ξεχώρισαν οι Χίντερμαν και Τζόουνς με 19 και 17 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τις Φίβερ διακρίθηκαν οι Ρόμπινσον και Μίτσελ με 12 και 10 πόντους.

Οι Σαν έκαναν το 3/3 και βρίσκονται στην πρώτη θέση, ενώ η ομάδα από την Ιντιάνα σημείωσε την τρίτη ήττα σε ισάριθμα ματς και βρίσκεται στην τέταρτη θέση.

Περίοδοι: 26-20, 50-33, 67-50, 88-67

Ατλάντα Ντριμ-Σικάγο Σκάι: 77-85

Οι Σκάι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, κατάφεραν να είναι μπροστά με 20 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-26). Αν και οι παίκτριες από την Ατλάντα Ντιμ ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικές και μείωσαν με ένα επί μέρους σκορ 28-18 στην τρίτη περίοδο στους δέκα πόντους (64-54), η ομάδα από το Σικάγο διαχειρίστηκε αποτελεσματικά την κατάσταση και νίκησε εκτός έδρας με 85-77.

Από τις Σκάι ξεχώρισαν οι Κόπερ και Χέμπαρντ (10ρ.) με 23 και 18 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τις Ντριμ διακρίθηκαν οι Γουίλιαμς και Κάρτερ με 24 και 21 πόντους.

Περίοδοι: 12-23, 26-46, 54-64, 77-85