Βάλει Βάιπερς-Σάο Πάολο 70-91: Οι Βραζιλιάνοι στον τελικό του Διηπειρωτικού Κυπέλλου

Η Σάο Πάολο νίκησε την Ρίο Γκράντε Βάλει Βάιπερς με 91-70 και προκρίθηκε στον τελικό του Διηπειρωτικού Κυπέλλου.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του αγώνα, με την Σάο Πάολο να έχει το πάνω χέρι και ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-18). Η Βραζιλιανική ομάδα ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 22-12, προηγήθηκε με 16 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-30).

Οι φιλοξενούμενοι είχαν το πρώτο λόγο στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 24 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-44). Η Σάο Πάολο διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Βάλει Βάιπερς με 91-70.

Από την Σάο Πάολο διακρίθηκαν οι Μίλερ (4ρ. και δύο ασίστ) και Ντα Σίλβα (15ρ. και μία ασίστ) με 24 και 19 πόντους αντίστοιχα. Από την Βάλει Βάιπερς ξεχώρισαν οι Οκέους και Στάνλει με 17 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-24, 30-46, 44-68, 70-91