Γαλατασαράι-Μερκεζεφέντι 83-100: Διπλό για την ομάδα του Ρογκαβόπουλου

Η Μερκεζεφέντι νίκησε εκτός έδρας την Γαλατασαράι με 100-83, με τις δύο ομάδες να έχουν ρεκόρ 7-7.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στην αρχή του αγώνα, με την Μερκεζεφέντι να έχει τον πρώτο λόγο και για αυτό προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (48-42). Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 24-14, προηγήθηκαν με 16 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-56). Η Μερκεζεφέντι διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Γαλατασαράι με 100-83.

Από την Μερκεζεφέντι διακρίθηκαν οι Χάιντεγκερ και Ρογκαβόπουλος με 27 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Γαλατασαράι ξεχώρισαν οι Καλοϊάρο και Ένις με 20 και 19 πόντους.

Δεκάλεπτα: 20-26, 42-48, 56-72, 83-100