Φενέρμπαχτσε-Τουρκ Τέλεκομ 75-82: Καμπανάκι ενόψει Oλυμπιακού

H Φενέρμπαχτσε δεν τα κατάφερε κόντρα στην Τουρκ Τέλεκομ και ηττήθηκε εντός έδρας με 82-75, λίγα 24ωρα πριν την επίσκεψη της στο ΣΕΦ για το παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής της Euroleague με τον Ολυμπιακό (13/12, 20:00). Στο 9-1 αμφότερες οι ομάδες.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στην αρχή του αγώνα, με την Τουρκ Τέλεκομ να εκμεταλλεύεται ένα σερί έξι πόντων και ήταν μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-17). Οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμα τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-35).

Οι κυανόλευκοι ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και παρά την πίεση των γηπεδούχων, προηγήθηκαν με 13 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-53). Αν και η Φενέρμπαχτσε έκανε ένα επί μέρους σκορ 22-16 στην τέταρτη περίοδο, η Τουρκ Τέλεκομ βρήκε λύσεις και νίκησε εκτός έδρας με 82-75.

Υπενθυμίζουμε ότι οι "κίτρινοι" θα αντιμετωπίσουν την Τρίτη (13/12, 20:00) για την 13η αγωνιστική της Euroleague τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ.

Δεκάλεπτα: 17-19, 35-44, 53-66, 75-82