Φενέρμπαχτσε-Μπαχτσεσεχίρ 84-73: Με υπογραφή των Μπούκερ και Χάζερ

Η Φενέρμπαχτσε υπερασπίστηκε την έδρα της και κατάφερε να νικήσει την Μπαχτσεσεχίρ με 84-73, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 15-3 (1η θέση), ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 10-8 (8η θέση).

Αν και η Μπαχτσεσεχίρ πήρε προβάδισμα με έξι πόντους (10-4, 4' λεπτό), η Φενέρμπαχτσε πάτησε το γκάζι με ένα επί μέρους σκορ 25-8 και προηγήθηκε με έντεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (29-18).  Οι γηπεδούχοι συνέχισαν δυναμικά στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκα με δώδεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-33).

Η Φενέρμπαχτσε κράτησε την απόσταση της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με 14 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-53). Οι "κίτρινοι" διατήρησαν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εντός έδρας την Μπαχτσεσεχίρ με 84-73.

Από την Φενέρμπαχτσε διακρίθηκε ο Μπούκερ με 15 πόντους, με τους Χάζερ, Χένρι και Πολονάρα να σκοράρουν από 13 πόντους έκαστος. Από την Μπαχτσεσεχίρ ξεχώρισαν οι Ντέκερ και Μπαιγκούλ με 18 και 11 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 29-18, 45-33, 67-53, 84-73