Καρσίγιακα-Φενέρμπαχτσε 83-79: Κάζο για την ομάδα του Κοκόσκοφ

Η Καρσίγιακα συνεχίζει την καλή της πορεία και έκανε την έκπληξη, αφού νίκησε την Φενέρμπαχτσε με 83-79, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 8-3, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 10-2.

Αν και η Φενέρμπαχτσε είχε το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά, δεν μπόρεσε να ξεφύγει και είχε προβάδισμα μόλις τριών πόντων στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-15).  Οι φιλοξενούμενοι με ένα επί μέρους σκορ 26-14, ήταν μπροστά με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-29).

Η Φενέρμπαχτσε διατήρησε το προβάδισμα, παρότι η Καρσίγιακα ήθελε να μειώσει (48-40) και ήταν μπροστά με 14 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-48). Οι γηπεδούχοι με ένα επί μέρους σκορ 35-17, ανέτρεψαν το ματς και νίκησαν με 83-79.

Από την Φενέρμπαχτσε διακρίθηκαν οι Μπράουν και Μαχμούτογλου με 19 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Καρσίγιακα ξεχώρισαν οι Εμπαγέ και Τέιλορ με 27 και 14 πόντους.

Περίοδοι: 15-18, 29-44, 48-62, 83-79