Μπρεογκάν-Βαλένθια 59-61: Πήραν το διπλό με ανατροπή οι νυχτερίδες

Η Βαλένθια νίκησε εκτός έδρας την Μπρεογκάν με 61-59 και έκανε το 4-1, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 1-4.

Η Μπρεογκάν είχε καλύτερη αρχή στον αγώνα και ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (15-11). Η Βαλένθια είχε ένα επί μέρους σκορ 13-6 στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (24-21).

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους να είναι πιο αποτελεσματικοί και να προηγούνται με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (41-40). Το ματς έγινε ντέρμπι στην τέταρτη περίοδο, με την Βαλένθια να βρίσκει απαντήσεις και για αυτό νίκησε εκτός έδρας την Μπρεογκάν με 61-59.

Από την Βαλένθια διακρίθηκαν οι Τζόουνς και Ντέιβις (10 ριμπάουντ και 1 ασίστ) με 17 και έντεκα πόντους αντίστοιχα. Από την Μπρεογκάν ξεχώρισαν οι Γιογκελά και Φερνάντεθ με 14 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 15-11, 21-24, 41-40, 59-61