Μονακό-Λεβαλουά 87-68: Με σβηστές τις μηχανές επικράτησαν οι Μονεγάσκοι την ομάδα του Γουεμπανιάμα

Η Μονακό νίκησε εντός έδρας την Λεβαλουά με 87-68 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 21-5, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 18-9.

Πιο δυνατά ξεκίνησε η Λεβαλουά, η οποία είχε τον πρώτο λόγο και ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-20). Η Μονακό ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 20-13, προηγήθηκε με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-37).

Η ομάδα του Πριγκιπάτου διατήρησε το προβάδισμα της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-54). Η Μονακό πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 25-14, κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Λεβαλουά με 87-68.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Οκόμπο και Στράζελ με 21 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Λεβαλουά ξεχώρισε ο Γουάτερς με 31 πόντους, με τους Σι, Τόμας και Γουεμπανιάμα (14ρ. και 3 ασίστ) να βάζουν από οχτώ πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 20-24, 40-37, 62-54, 87-68