Μονακό-Λε Μαν 87-78: Στον τελικό του Κυπέλλου Γαλλίας οι Μονεγάσκοι

Η Μονακό νίκησε την Λε Μαν με 87-78 και προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου Γαλλίας.

Καλύτερα άρχισε η Λε Μαν, η οποία ήταν μπροστά με έντεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-15). Αν και η Μονακό ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο με ένα επί μέρους σκορ 30-20, η Λε Μαν κράτησε το προβάδισμα της και προηγήθηκε με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (46-45).

Οι δύο ομάδες είχαν τα σερί τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και εναλλάσονταν στο σκορ, με την ομάδα του Πριγκιπάτου να προηγείται με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-66). Η Μονακό είχε το πάνω χέρι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 20-12, νίκησε την Λε Μαν με 87-78 και προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου Γαλλίας.

Δεκάλεπτα: 15-26, 45-46, 67-66, 87-78