Ορλεάν-Μονακό 61-74: Επιστροφή στις νίκες για τους Μονεγάσκους

Η Μονακό επικράτησε εκτός έδρας της Ορλεάν με 74-61 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 11-5, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 6-10.

Η Μονακό άρχισε δυνατά στον αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με εννέα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-10). Αν και η Ορλεάν με ένα επί μέρους σκορ 24-17 στο δεύτερο δεκάλεπτο, μάζεψε την διαφορά, οι Μονεγάσκοι διατήρησαν το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (36-34).

Η ομάδα από το Πριγκιπάτο διατήρησε το προβάδισμα της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (52-48). Η Μονακό πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 22-13, νίκησε εκτός έδρας την Ορλεάν με 74-61.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Μοτεγιούνας (10ρ.) και Ντιαλό με 20 και 17 πόντους αντίστοιχα. Από την Ορλεάν ξεχώρισαν οι Μουτουάλε και Εντογιέ (9ρ. και τρεις ασίστ) με 15 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 10-19, 34-36, 48-52, 61-74