Σολέ-Βιλερμπάν 85-90: Επιστροφή στις νίκες με υπογραφή των Οκόμπο και Τζόουνς

Εκτός έδρας νίκη για την Βιλερμπάν και η πρώτη χρονικά μετά τις 4/12, με τους πρωταθλητές Γαλλίας να επικρατούν της Σολέ με 90-85 και να ανεβάζουν το ρεκόρ τους στο 8-6 (7η θέση), ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 4-11 και την 17η θέση.

Ιδιαίτερα υψηλό το σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Βιλερμπάν να έχει το πάνω χέρι, αλλά την Σολέ να είναι μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (29-24). Οι γηπεδούχοι επέβαλλαν τον ρυθμό τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-40)>

Καταιγιστικοί οι φιλοξενούμενοι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, αφού με ένα επί μέρους σκορ 35-19, προσπέρασαν μπροστά και προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (75-68). Η Βιλερμπάν διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και μετά από τρεις ήττες, επικράτησε της Σολέ εκτός έδρας με 90-85.

Από την Βιλερμπάν διακρίθηκαν οι Οκόμπο και Τζόουνς με 19 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Σολέ ξεχώρισαν οι Άρτις και Χογκ με 16 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 29-24, 49-40, 68-75, 85-90