Μπρέσια-Αρμάνι 83-74: Με ανατροπή τους υπέταξαν οι μπλε

Η Μπρέσια νίκησε εντός έδρας την Αρμάνι Μιλάνο με 83-74 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 9-14, ενώ οι "κόκκινοι" έπεσαν στο 17-6.

Σαρωτική η Αρμάνι στην αρχή του ματς και ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-11). Η Μπρέσια πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 26-14, προηγήθηκε με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (37-35).

Οι μπλε ανέβασαν ταχύτητα στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 23-15, προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (60-50). Η Μπρέσια διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Αρμάνι Μιλάνο με 83-74.

Από την Μπρέσια διακρίθηκαν οι Κουρνόχ και Γκάμπριελ με 19 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Αρμάνι ξεχώρισαν οι Νειπίερ και Ντέιβις με 17 και 12 πόντους.

Δεκάλεπτα: 11-21, 37-35, 60-50, 83-74