Αρμάνι-Ρέτζιο Εμίλια 81-63: Στο ρελαντί επικράτησε η ομάδα του Μεσίνα

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε εντός έδρας την Ρέτζιο Εμίλια με 81-63 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 9-1, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 2-8.

Η Αρμάνι είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (15-11). Αν και η Ρέτζιο Εμίλια μείωσε την διαφορά στον ένα πόντο στο 15' λεπτό (28-27), οι γηπεδούχοι βρήκαν απαντήσεις και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-33).

Η ομάδα του κόουτς Ετόρε Μεσίνα ανέβασε ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 25-17, προηγήθηκε με 18 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-50). Η Αρμάνι διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Ρέτζιο Εμίλια με 81-63.

Από την Αρμάνι διακρίθηκαν οι Λουβαβού-Καμπαρό και Ρίτσι με 13 και δώδεκα πόντους αντίστοιχα, με τον Ναζ Μήτρου Λονγκ να έχει εννέα πόντους, πέντε ριμπάουντ και μία ασίστ σε 27 λεπτά. Από την Ρέτζιο Εμίλια ξεχώρισε ο Βιτάλι με 14 πόντους, με τους Ανίμ και Ολισεβίτσιους να βάζουν από 13 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 15-11, 43-33, 68-50, 81-63