Τρεβίζο-Αρμάνι 80-93: Ο Μήτρου Λονγκ έδειξε στους Μιλανέζους τον δρόμο για την νίκη

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε εκτός έδρας την Τρεβίζο με 93-80 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 7-1, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 2-6.

Δυνατό ξεκίνημα για την Αρμάνι Μιλάνο, η οποία ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-16). Αν και η Τρεβίζο μείωσε σε πέντε πόντους την διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν λύσεις και προηγήθηκαν με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-36).

Οι Μιλανέζοι κράτησαν την απόσταση τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με εννέα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-59). Η Αρμάνι Μιλάνο διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Τρεβίζο με 93-80.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Μήτρου-Λονγκ και Ντέιβις με 19 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από την Τρεβίζο ξεχώρισαν οι Μπανκς και Σορόκας με 23 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 16-26, 36-45, 59-68, 80-93