Αρμάνι-Τριέστε 98-81: Με 23αρα του Μήτρου-Λονγκ

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε εντός έδρας την Τριέστε με 98-81 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 6-1, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 2-5.

Η Αρμάνι είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα, με την Τριέστε να ισοφαρίζει στο 6' λεπτό (16-16). Οι γηπεδούχοι με ένα επί μέρους σκορ 9-3 στα εναπομείναντα τέσσερα λεπτά, ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-19). Άμεσες απαντήσεις είχε η Τριέστε στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 17-15, προσπέρασε και προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-38).

Οι Μιλανέζοι ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 27-15, ανέτρεψαν ξανά το σκορ και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-57). Υψηλά κινήθηκε το σκορ στην τέταρτη περίοδο (33-24), η Αρμάνι Μιλάνο διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Τριέστε με 98-81.

Από την Αρμάνι Μιλάνο διακρίθηκαν οι Μήτρου-Λονγκ (7ρ. και πέντε ασίστ) και Χολ με 23 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από την Τριέστε ξεχώρισαν οι Μπάρτλει και Γκάινες με 28 και δώδεκα πόντους.

Δεκάλεπτα: 25-19, 38-42, 65-57, 98-81