Βίρτους-Ρέτζιο Εμίλια 79-65: Με υπογραφή του Μίκι

Η Βίρτους Μπολόνια νίκησε εντός έδρας την Ρέτζιο Εμίλια με 79-65 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 6-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 2-4.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στην αρχή του αγώνα, με την Ρέτζιο Εμίλια να είναι μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-18). Πολλές εναλλαγές έγιναν στο σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (41-39).

Οι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ με 23-16, προσπέρασαν και προηγήθηκαν με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-57). Η Βίρτους Μπολόνια ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 17-8, συνέχισε δυναμικά και νίκησε εντός έδρας την Ρέτζιο Εμίλια με 79-65.

Από την Βίρτους Μπολόνια διακρίθηκαν οι Μίκι και Κορντινιέρ με 18 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Ρέτζιο Εμίλια ξεχώρισαν οι Χόπκινς και Ολισεβίτσιους με 16 και έντεκα πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-21, 39-41, 62-57, 79-65