Πέζαρο-Αρμάνι 71-85: Επικράτηση για τους Μιλανέζους παρά την 14αρα του Χαραλαμπόπουλου

Η Αρμάνι νίκησε εκτός έδρας την Πέζαρο με 85-71 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 5-1, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 3-3.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στην αρχή του αγώνα, με την Πέζαρο να είναι μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-11). Πολλές εναλλαγές στο σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την Αρμάνι να ανεβάζει ρυθμό και για αυτό προσπέρασε και προηγήθηκε με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (41-39).

Οι Μιλανέζοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 25-12, προηγήθηκαν με 15 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-51). Η Αρμάνι διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Πέζαρο με 85-71.

Από την Αρμάνι διακρίθηκε ο Ντέιβις με 15 πόντους, με τους Μπαλντάσο και Τόμας να σκοράρουν από 13 πόντους έκαστος. Από την Πέζαρο ξεχώρισαν οι Αμπντούρ-Ρακμάν και Χαραλαμπόπουλος με 14 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 18-11, 39-41, 51-66, 71-85